KAdra

mgr Justyna Pejkowska

Studia I stopnia ukończyłam na wydziale Nauk o Rodzinie o specjalności Diagnoza i terapia rodzin w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.  Studia magisterskie  kontynuowałam na tej samej uczelni na wydziale Kulturoznawstwa o specjalności Arteterapia i sztuka w edukacji i praktyce społecznej. Kolejnym krokiem w dalszym rozwoju były studia podyplomowe w Wyższej Szkole Humanistycznej na kierunku Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. W roku 2015 ukończyłam kurs kwalifikacyjny na opiekuna medycznego, który dał mi możliwość pracy z nieznaną mi dotąd grupą – z Seniorami.  Następnym szczeblem w mojej dotychczasowej edukacji są studia podyplomowe z pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej w Małopolskiej Szkole Wyższej, które ukończyłam z wyróżnieniem w 2017r.

Całe moje życie zawodowe sprawiało mi ogromną radość i satysfakcje. Pierwsze kroki stawiałam jako Niania u osób prywatnych. W międzyczasie udoskonalałam swój warsztat pracy czytając tematyczną literaturę i uczęszczając na wolontariat do różnych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Następnie miałam ogromną przyjemność pracować w jednym z bydgoskich przedszkoli jako nauczyciel wychowania przedszkolnego. Pod swoimi skrzydłami miałam dzieci z każdej grupy wiekowej co było wspaniałym doświadczeniem. Dla swoich wychowanków starałam się być przyjacielem, przyjmując korczakowski sposób postrzegania dziecięcego świata.

Jako że jestem osobą poszukującą nowych doświadczeń zmieniłam środowisko pracy z przedszkola na Dom Pomocy Społecznej. Miałam tam do czynienia z różnymi jednostkami chorobowymi ponieważ był to dom stałego pobytu dla osób przewlekle i somatycznie chorych.

W 2019 roku zaczęłam studia podyplomowe z organizacji i zarządzania placówką oświatową, a od lutego 2019r. związana jestem ze Żłobkiem Lucky Baby. Jest to miejsce, gdzie spełniam się zawodowo. Tutaj najważniejsze są Państwa pociechy, ich potrzeby i bezpieczeństwo.  Cenię dobrą współpracę z rodzicami ponieważ skutkuje to lepszym rozwojem dziecka.
Kursy i szkolenia:

  • Szkolenie uprawniające do realizacji programu profilaktycznego: „Trzeci

Elementarz -Czyli Program Siedmiu Kroków”

  • Warsztaty KLANZY „Kiedy maluchy zmieniają się w zuchy”, „Uczymy się bawiąc”, „Maluchy rosną nie tylko wiosną” oraz „W krainie relaksacji”
  • Szkolenie w Centrum Projektów Edukacyjnych w Wyższej Szkole Gospodarki „Indywidualizacja w edukacji przedszkolnej jako sposób stymulowania potencjału i możliwości dziecka. Wybrane aspekty psychologii twórczości i zdolności”
  • Konferencja „Rytm, taniec, muzyka w przedszkolu”
  • świadectwo ukończenia Kwalifikacyjnego Kursu Pedagogicznego + emisja głosu
  • Szkolenie Fundraising – Pozyskiwanie środków na działalność podmiotów ekonomi społecznej.
  • Warsztaty w Niepublicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej
    Wyższej Szkoły Gospodarki „INSTYTUT WSPIERANIA ROZWOJU DZIECKA” o tematyce „Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka – szansa na lepszy start”, „Jak nauczyć dziecko wyrażania emocji”, „Edukacja i terapia dziecka z zespołem Aspergera”.

Prywatnie szczęśliwa mama i żądna wrażeń optymistka.

Anna L. - nauczyciel

Jestem absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ukończyłam studia I stopnia na kierunku Logopedia oraz studia magisterskie na kierunku pedagogika. Doświadczenie zdobywałam poprzez liczne praktyki zawodowe, które coraz bardziej utwierdzały mnie w przekonaniu, że praca z dziećmi jest tym co chciałabym robić. Aktualnie jestem świeżo po ukończeniu studiów, ale chciałabym rozwijać się dalej, zarówno jako pedagog jak i jako logopeda.
W zeszłym roku zaczęłam kontynuację swojej nauki i tym razem padło na edukację wczesnoszkolną i przedszkolną. Taką decyzję podjęłam nie bez przyczyny – wszystko,  by móc dalej pracować z moją ukochaną grupą i towarzyszyć im w podróży w przedszkolny świat.

Kamila D.- nauczyciel

Jestem absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ukończyłam studia I stopnia na kierunku pedagogika o specjalności opieka i wychowanie  z profilaktyką społeczną.
Tytuł magistra zdobyłam studiując pedagogikę opiekuńczą.
Obecnie kontynuuję studia podyplomowe z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, co bardzo ukierunkowało mnie i przekonało w tym, co chcę robić w życiu.
Swoje doświadczenie zdobywałam jeszcze w trakcie studiów podejmując się pracy w charakterze niani oraz odbywając praktyki w różnych placówkach przedszkolnych i szkolnych. Pracowałam również jako animator czasu wonnego.

Jestem otwarta, cierpliwa i czepię satysfakcję ze swojej pracy. W moich działaniach wychowawczo-dydaktycznych kieruję się dobrem dziecka oraz staram się tworzyć taką  atmosferę i warunki aby zapewnić im właściwy rozwój.

Marzena W. - opiekunka

Ukończyłam policealną szkołę dla opiekunek dziecięcych oraz kurs na Animatora Zabaw dla dzieci . Od 7 lat pracuje z dziećmi .Swoje doświadczenie zdobyłam jako opiekunka oraz asystentka w przedszkolu . Jestem osobą odpowiedzialną, ambitną oraz otwartą na nowe wyzwania. Uwielbiam pracę z dziećmi, która daje mi wiele satysfakcji . W łatwy sposób nawiązuje z nimi kontakt zyskując ich sympatię i zaufanie rodziców. Widok moich podopiecznych, którzy codziennie zdobywają nowe umiejętności i wiedzę jest dla mnie najcenniejszą nagrodą. Możliwość codziennego odkrywania ich wyjątkowych cech i kształtowania charakterów sprawia, że czuję się spełniona w moim zawodzie. W zajęciach z dziećmi wykorzystuje różne formy i metody pracy dostosowane do wieku i umiejętności dzieci między innymi: zajęcia muzyczno-ruchowe wg Klanzy i M. Bogdanowicz, zajęcia plastyczne różnymi technikami plastycznymi, zajęcia relaksacyjne oraz zabawy manipulacyjno-konstrukcyjne.

W wolnym czasie lubię spacery oraz jazdę na rowerze.

Patrycja S. – położna

Jestem absolwentką UMK Collegium Medicum w Bydgoszczy o kierunku Położnictwo – studia magisterskie. Poprzez liczne kursy oraz szkolenia nadal pogłębiam swoją wiedzę. Praktykę swą zdobyłam w szpitalu na licznych odcinkach m. in. w Oddziale Noworodków oraz Intensywnej Terapii. Jestem otwartą osobą, która sumiennie spełnia swoje obowiązki. Prywatnie – szczęśliwa mama Jasia 🙂

Magda Cz. - opiekunka

Prywatnie mama 3,5 letniej córeczki, zawodowo opiekunka dziecięca z kilkuletnim stażem. Ukończyłam 2letnia szkołę opiekunek dziecięcych, pracowałam jako opiekunka indywidualna z dziećmi od 3 miesiąca życia oraz jako wychowawca grupy w klubie malucha. Brałam udział w warsztatach ” Ruch, muzyka i plastyka dla małego smyka”. Jestem uśmiechnięta, cierpliwa i lubię swoją pracę.

Marzena K. - opiekunka

Posiadam wykształcenie średnie ekonomiczne. W 2010 r. ukończyłam kurs opiekunki dziecięcej .Od tego czasu opiekowałam się dziećmi .Nauczyło mnie to dużej cierpliwości i wyrozumiałości oraz utwierdziło w przekonaniu, że bardzo chce pracować z dziećmi. Praca z nimi to dla mnie radość i satysfakcja, ale przede wszystkim spełnienie. Dlatego podjęłam pracę w żłobku. Jestem osobą pogodną, uśmiechniętą i rzetelną .

Prywatnie babcia prawie trzyletniego mężczyzny .Uwielbiam aktywnie spędzać czas z wnukiem, czytać książki i słuchać muzyki.

Monika G. - opiekunka

Odkąd sięgam pamięcią zawsze chciałam pracować z dziećmi. Swoje doświadczenie zdobyłam podczas pracy w przedszkolu oraz odbywając staż w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym, dodatkowo w czasie wolnym opiekowałam się prywatnie dziećmi. Praca w żłobku daje mi wiele radości. Z dumą obserwuję postępy moich podopiecznych. Są to niezapomniane chwile, które na długo pozostają w pamięci .W pracę z dziećmi wkładam swoje całe serce .Jestem osobą odpowiedzialną , pogodną i zawsze uśmiechniętą.

Dominika W. - opiekunka

Ukończyłam 2letnie studium na opiekunkę dziecięcą. W pracy z dziećmi ważne jest dla mnie ich bezpieczeństwo, szczęście, wszechstronny rozwój oraz dobrze spędzony czas. U dzieci zachwyca mnie ich spontaniczność, kreatywność oraz ciekawość świata. W wolnym czasie aktywnie korzystam z życia. 

Anna D. - opiekunka

Jestem absolwentką studiów licencjackich na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku pedagogika o spec. opieka i wychowanie z profilaktyką społeczną oraz studiów magisterskich o profilu pedagogika opiekuńcza na tej samej uczelni.

Poprzednio obejmowałam stanowisko profilaktyka w Bydgoskim Ośrodku Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA” . Jestem również wychowawcą kolonii letnich i zimowych dla dzieci i młodzieży.

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam na licznych praktykach zawodowych oraz podejmując się pracy jako niania domowa.

Prywatnie jestem mamą 6-cio letniego synka. Praca z dziećmi jest moją pasją i celem, dającą mi poczucie spełnienia.

W pracy stawiam na indywidualny rozwój każdego dziecka. Wyznaję zasadę:

„Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba” – Algernon Charles Swinburne

Anna K. - opiekunka

Jestem absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Studia I stopnia ukończyłam na kierunku Opieka i wychowanie z profilaktyką społeczną. Tytuł magistra zdobyłam kontynuując naukę na kierunku Pedagogika Opiekuńcza.

Moje doświadczenie zawodowe opiera się głównie na opiece nad dziećmi. Pracowałam w świetlicy szkolnej integracyjnej oraz świetlicy wiejskiej organizując dzieciom czas wolny. Odbyłam też liczne staże i praktyki między innymi w przedszkolu. Aktualnie zajmuje się najmłodszymi dziećmi i w tym czuję się najlepiej. Z dumą patrzę jak się rozwijają i wspieram je w stawianiu coraz to odważniejszych kroków w przyszłość.

Prywatnie jestem mamą 4 letniej Alicji. Swój wolny czas poświęcam rodzinie. Plan na przyszłość – rozwój osobisty poprzez doszkalanie się, aby móc jak najwięcej zaoferować dzieciom.

Anna P. - opiekunka

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Logopedia, a także studia magisterskie na kierunku Pedagogika o specjalności Logopedia na UKW w Bydgoszczy. Z zawodu jestem logopedą, fascynuje mnie rozwój dziecka i wczesne wspomaganie, nie tylko jego mowy, ale i całościowego rozwoju. Ukończyłam kurs z zakresu terapii ręki oraz liczne szkolenia o tematyce logopedycznej i pedagogicznej.

Dzieci są niezwykłymi odkrywcami i towarzyszami, a codzienna praca z nimi dostarcza mi wiele radości i daje satysfakcję.

Zofia W. - opiekunka

Ukończyłam szkołę policealną o kierunku Opiekunka Dziecięca. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam odbywając praktyki w przedszkolu oraz pracując w żłobku. Jestem bardzo otwartą osobą i łatwo nawiązuję kontakt z dziećmi. Uwielbiam im śpiewać i opowiadać bajki. Fascynuje mnie to, jak dzieci szybko potrafią się rozwijać i uczyć nowych rzeczy. Bardzo mnie cieszy, że mogę być tego częścią, że mogę im pomóc w tych pierwszych latach życia. Jestem osobą uśmiechniętą, empatyczną i zawsze chętną do współpracy.

Kopiowanie zabronione.
Kadra