» Plac zabaw i teren rekreacyjny

PLAC ZABAW I TEREN REKREACYJNY

Przedszkole bez placu zabaw? Nie ma mowy !

Nasz plac zabaw urozmaica i uatrakcyjnia codzienną zabawę jednocześnie niosąc dzieciom wiele radości. Wspomaga rozwój fizyczny i psychiczny dzieci oraz sprzyja kształtowaniu zachowań międzyludzkich. Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu mają zbawienny wpływu na zdrowie i samopoczucie dziecka. Nie tylko wzmacniają odporność i sprzyjają rozwojowi fizycznemu dziecka, ale też poprawiają apetyt i dotlenienie jego organizmu. Dziecko ma naturalną potrzebę ruchu. Wykorzystujemy ją do wyrobienia u niego nawyku aktywnego wypoczynku o każdej porze roku.

Nasze przedszkolaki uwielbiają zabawę pod gołym niebem. Szaleństwa na świeżym powietrzu przy piaskownicy, huśtawkach czy zjeżdżalniach są nie tylko świetną zabawą, ale także prawdziwą nauką. Dziecko bowiem poprzez zabawę na placu zabaw ćwiczy wiele umiejętności, które przydadzą mu się przez wiele następnych lat.

Koniecznie należy wspomnieć, że o bezpieczeństwie na palcu zabaw decyduje jego lokalizacja, ogrodzenie oraz odpowiednie wyposażenie. Umieszczanie urządzeń nie może być przypadkowe. Dla rozwoju dziecka ważny jest zarówno rodzaj, wymiar, jak i materiał, z jakiego zostały wykonane sprzęty.